Formularze do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy (pdf)

Daty i godziny projekcji:

Proponowane przez nas terminy spotkań prześlemy Państwu w odpowiedzi na zainteresowanie udziałem w programie.
Istnieje możliwość indywidualnego doboru terminów spotkań przy odpowiedniej ilości uczestników.

Cennik:

Karnet - 5 spotkań w cyklu: 50 zł

Zgłoszenia:

Joanna Łuniewicz
tel: 694 888 375
e-mail: joanna@kinozklasa.edu.pl

Miejsca projekcji:

Kino Agrafka


Wyświetl większą mapę

Kino KIKA


Pokaz KIKA na wiekszej mapie

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY 4 - 6

ścieżka: Kino Przygoda

Zestaw filmów, które nie tylko są świetną rozrywką, ale zawierają treści istotne dla rozwoju młodego człowieka.

Lekcja 1: PRZYJAŹŃ

Brothers of the Wind
MÓJ PRZYJACIEL ORZEŁ | Brothers of the Wind
reż. Gerardo Olivares, Otmar Penker, Austria 2015, 98'

Czy można pozostać obojętnym na widok małego, bezbronnego zwierzątka, a zwłaszcza takiego, które potrzebuje pomocy? Kiedy młody chłopiec o imieniu Lukas znajduje w lesie ranne pisklę orła, bez zastanowienia postanawia się nim zaopiekować i wyleczyć mu złamane skrzydło. Pomysł nie podoba się ojcu chłopca, jednak mimo to Lukas przywiązuje się do małego drapieżnika i powoli zaskarbia sobie jego zaufanie. Tak zaczyna się historia wielkiej przyjaźni, prowadzącej do serii fascynujących przygód i niecodziennych wzruszeń. Towarzyszem Lukasa, a zarazem jego przewodnikiem w podróży po niezwykłym świecie zwierząt jest tajemniczy Danzer (w tej roli fantastyczny Jean Reno).

„Mój przyjaciel orzeł” zachwyca nie tylko swoją stroną wizualną - zdjęcia do filmu realizowano przy pomocy najnowocześniejszych technik operatorskich przez kilka lat, aby móc wiernie i jak najbardziej realistycznie przedstawić piękno świata żyjących na wolności orłów, ale niesie również ze sobą wartości moralne, gdzie na pierwszym miejscu stawia się bezinteresowną pomoc i niezniszczalną przyjaźń.

Lekcja 2: MAGICZNY CZAS ŚWIĄT

Christmas Star
CHRISTMAS STAR | Christmas Star,
reż. Richard Elson, USA 2015, 82'

Urodzona w dzień Bożego Narodzenia Noelle wierzy, że posiada cudowny dar - moc powstrzymywania ludzi przed kłóceniem się. Kiedy spokój jej miasteczka zostaje zburzony przez pojawienie się chciwego dewelopera, który nie liczy się zdaniem mieszkańców, Noelle postanawia wykorzystać swoje umiejętności do pokrzyżowania jego planów.

„Christmas Star” zawiera w sobie idealne proporcje magii, realizmu, humoru i wzruszeń, aby stać się świetną filmową propozycją dla całej rodziny. To ciepła opowieść o sile przyjaźni, miłości i przebaczeniu, która napełnia pozytywną energią na długi czas po seansie.

Lekcja 3: WALKA Z PRZECIWNOŚCIAMI

Za niebieskimi drzwiami
ZA NIEBIESKIMI DRZWIAMI | Za niebieskimi drzwiami,
reż. Mariusz Palej, Polska 2016, 80'

W końcu nadeszły wakacje! Łukasz nie może doczekać się upragnionego wyjazdu i odpoczynku. Jego podróż kończy się jednak szybciej niż się zaczęła: Łukasz wraz z mamą mają wypadek samochodowy, w wyniku którego mama zapada w śpiączkę. Chłopiec trafia pod opiekę najpierw sąsiadki, a następnie nieznanej mu wcześniej ciotki. Zamieszkuje w dawnym pokoju swojej mamy. Pewnego dnia odkrywa tajemnicze niebieskie drzwi, które prowadzą do innej rzeczywistości. Łukasz jest z początku swoim odkryciem przerażony, lecz stopniowo jego strach zmienia się w fascynację nowym światem. Chłopiec musi przezwyciężyć swoje słabości i wyjść poza granice komfortu, żeby móc zmierzyć się ze złem - i wygrać.

„Za niebieskimi drzwiami” to film o miłości, oswajaniu się z nowymi, trudnymi sytuacjami, szukaniu zrozumienia dla tego, co nieuniknione. To także film przygodowy, o wartkiej akcji i atrakcyjnej formule, w którym do odkrycia jest nie tylko świat po drugiej stronie drzwi, ale i nasze własne wnętrze. „Wierzę, że tak jak książka Marcina Szczygielskiego z sukcesem skomunikowała się z czytelnikiem, tak i my z naszym filmem trafimy do serc i wyobraźni młodego widza i jego rodziców”, powiedział reżyser Mariusz Palej.

Lekcja 4: NOWE SYTUACJE

Isdraken
LODOWY SMOK | Isdraken,
reż. Martin Högdahl, Szwecja 2012, 80'

Jedenastoletni Mik mieszka w dużym mieście ze starszym bratem i ojcem, który po zakończeniu kariery perkusisty zaczął mieć problemy z alkoholem. Mężczyzna nie radzi sobie z wychowywaniem synów, dlatego opieka społeczna wysyła chłopców do ich mieszkającej na północy Szwecji cioci. Kiedy Mik aklimatyzuje się w nowym miejscu i nawiązuje nowe przyjaźnie, urzędnicy socjalni postanawiają przenieść go do rodziny zastępczej. Chłopiec, przy wsparciu przyjaciół, zrobi wszystko, żeby wrócić do ciotki. Wspólnie wybierają się w podróż niezwykłym pojazdem - lodowym smokiem.

Film na podstawie książki Mikaela Engströma w bezpretensjonalny sposób pokazuje świat nastolatków, ich emocje i wrażliwość. Historia Mika stanowi doskonały punkt wyjścia do dyskusji na temat odpowiedzialności, radzenia sobie ze stresem i nowymi sytuacjami.

Lekcja 5: SUPERBOHATER

Phantom Boy
PHANTOM BOY | Phantom Boy,
reż. Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol, Belgia/Francja 2015, 84'

Leo ma jedenaście lat i cierpi na nieuleczalną chorobę. Posiada jednocześnie niezwykłą zdolność: potrafi opuszczać swoje ciało i jako tytułowy Phantom Boy lewituje nad tętniącym życiem Nowym Jorkiem. W szpitalu poznaje Aleksa, leczącego złamaną nogę policjanta, który ucierpiał w wyniku starcia z gangsterem zagrażającym bezpieczeństwu energetycznemu całego miasta. Phantom Boy podejmuje się misji schwytania niebezpiecznego Mężczyzny o Połamanej Twarzy i ocalenia nowojorczyków od katastrofy.

„Phantom Boy” to stworzona w impresjonistycznym stylu animacja, wartka opowieść o walce ze złem. Czy mężczyzna o kubistycznie skomponowanej twarzy to realne zagrożenie, czy może metaforyczne ucieleśnienie choroby nastolatka? Podczas seansu młodzi widzowie zostają zaproszeni do głębszego przyjrzenia się historii chłopca, który - niezależnie od sposobu odczytania filmu - na pewno zasługuje na miano superbohatera.