Formularze do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy (pdf)

Daty i godziny projekcji:

Proponowane przez nas terminy spotkań prześlemy Państwu w odpowiedzi na zainteresowanie udziałem w programie.
Istnieje możliwość indywidualnego doboru terminów spotkań przy odpowiedniej ilości uczestników.

Cennik:

Karnet - 5 spotkań w cyklu: 50 zł

Zgłoszenia:

Joanna Łuniewicz
tel: 694 888 375
e-mail: joanna@kinozklasa.edu.pl

Miejsca projekcji:

Kino Agrafka


Wyświetl większą mapę

Kino KIKA


Pokaz KIKA na wiekszej mapie

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY 2 - 3

ścieżka: Kino Przygoda

Zestaw filmów, które nie tylko są świetną rozrywką, ale zawierają treści istotne dla rozwoju młodego człowieka.

Lekcja 1: KULTURA I DOBRE MANIERY

Paddington
PADDINGTON | Paddington,
reż. Paul King, Francja/Wielka Brytania 2014, 95'

Paddington to obok Kubusia Puchatka chyba najbardziej znany na świecie miś, którego przygody zostały przeniesione z kart książek na ekran. Bohater niezwykle popularnych powieści dla dzieci, stworzony przez Michaela Bonda w 1958 roku, daje przykład dobrych manier kolejnym pokoleniom.
Przywieziony z dalekiego Peru, Paddington zostaje porzucony na stacji metra w Londynie. Ma przy sobie tylko niewielką walizeczkę, a przy szyi powieszoną kartkę z prośbą: "Proszę zaopiekować się tym misiem". Zabłąkanego niedźwiadka w czerwonym kapeluszu i niebieskim prochowcu postanawiają przyjąć do siebie pan Brown i jego żona Mary. Wraz z nowym towarzyszem, w ich ustabilizowane życie wkraczają urocza nieporadność i bezpretensjonalność. Paddington to prawdziwy dżentelmen, który zawsze wie, kiedy powiedzieć "dziękuję" i "przepraszam". Wplątuje się on w zabawne sytuacje, które staną się udziałem także rodziny Brownów. Brunatny miś o ciepłym spojrzeniu może stać się wzorem uprzejmości i grzeczności godnym naśladowania nie tylko dla tych, którzy spotykają go na ekranie, ale i tych, którzy śledzą jego poczynania, siedząc wygodnie w kinowym fotelu.

Lekcja 2: TRADYCJA I ZWYCZAJE ŚWIĄTECZNE

Trippel Trappel Dierensinterklaas
ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA WSZYSTKICH | Trippel Trappel Dierensinterklaas,
reż. Paco Vink, Holandia 2014, 65'

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Fredzio, Bello i Walker z zaskoczeniem dowiadują się, że Święty Mikołaj przynosi prezenty wszystkim… dzieciom, ale nie zwierzętom. Postanawiają to zmienić! Wyruszają w szaloną podróż do siedziby Mikołaja z listą wymarzonych prezentów, które chcieliby otrzymać wszyscy ich futrzato-skrzydlaci przyjaciele. W końcu nikt nie powiedział, że w Świętego Mikołaja wierzą tylko dzieci...

Lekcja 3: TAJEMNICE I ZAGADKI

Lasse-Majas detektivbyra - Skuggor över Valleby
BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. CIENIE NAD VALLEBY | Lasse-Majas detektivbyra - Skuggor över Valleby,
reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund, Szwecja 2014, 76'

„Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” to niezwykle popularna seria książek o przygodach młodych detektywów, doskonale znana również polskim czytelnikom. Pełnometrażowa adaptacja jednej z nich przeniesie młodych widzów do Valleby, szwedzkiego sennego miasteczka, które za pozorami mglistej ospałości aż kipi od tajemnic i zagadek.

Tym razem do Valleby ma przyjechać ekipa prestiżowego domu aukcyjnego. Komisarz policji instaluje w muzeum najnowocześniejsze systemy alarmowe, aby ochronić dzieła przed kradzieżą. Kiedy jednak cenne eksponaty znikają, a funkcjonariusz zostaje usunięty z posterunku, Lasse i Maja wkraczają do akcji. Głównym podejrzanym w sprawie jest sprytny złodziej ukrywający się pod pseudonimem Cień Sztuki.

Lekcja 4: PRZYJAŹŃ

Ernest et Célestine
ERNEST I CELESTYNA | Ernest et Célestine,
reż. Stéphane Aubier, Vincent Patar, Benjamin Renner, Belgia/Francja/Luksemburg 2012, 80'

„Ernest i Celestyna” to narysowana klasyczną, szlachetną kreską animacja, która zachwyca stroną wizualną i piękną, wzruszającą historią. Film powstał na podstawie książek napisanych i zilustrowanych przez belgijską autorkę Gabrielle Vincent.

Celestyna to mała myszka, której od maleńkości wmawia się, że jej największym wrogiem są niedźwiedzie. Pożyteczne są jedynie ich zęby, które mysi dentyści wstawiają szczerbatym gryzoniom. Celestyna nie chce zostać stomatologiem - kocha rysować, ale jej pasja nie znajduje zrozumienia wśród innych myszy. Pewnego dnia poznaje niedźwiedzia Ernesta, takiego samego samotnika o duszy artysty jak ona, funkcjonującego na uboczu społeczeństwa. Wszyscy są przeciwni ich znajomości, która szybko przeradza się w przyjaźń, silniejszą niż uprzedzenia i międzygatunkowe różnice.

Lekcja 5: ODWAGA

Tout en Haut du Monde
DALEKO NA PÓŁNOCY Tout en Haut du Monde,
reż. Rémi Chayé, Francja 2015, 81'

Petersburg, koniec XIX wieku. Piętnastoletnia arystokratka Sasza wyrusza w podróż na biegun północny śladami swojego dziadka, wielkiego odkrywcy. Oloukine dwa lata wcześniej wypłynął na kolejną wyprawę, z której niestety już nie wrócił. Sasza nie zgadza się na szarganie dobrego imienia dziadka przez wysoko postawionych ludzi w otoczeniu cara, dlatego ucieka z domu i próbuje dostać się na statek, którym popłynie w kierunku Arktyki. Nie jest to jednak łatwe... Dziewczyna ma w sobie pasję, szeroką - choć tylko teoretyczną - wiedzę o żeglowaniu i mnóstwo determinacji, które ostatecznie przekonują kapitana do zabrania jej na pokład i wyruszenia na poszukiwania okrętu jej dziadka. „Daleko na północy” zabierze młodych widzów w fascynującą podróż, w której trzeba wykazać się odwagą, zaangażowaniem i wiarą w siebie.