Formularze do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy (pdf)

Daty i godziny projekcji:

Proponowane przez nas terminy spotkań prześlemy Państwu w odpowiedzi na zainteresowanie udziałem w programie.
Istnieje możliwość indywidualnego doboru terminów spotkań przy odpowiedniej ilości uczestników.

Cennik:

Karnet - 5 spotkań w cyklu: 50 zł

Zgłoszenia:

Joanna Łuniewicz
tel: 694 888 375
e-mail: joanna@kinozklasa.edu.pl

Miejsca projekcji:

Kino Agrafka


Wyświetl większą mapę

Kino KIKA


Pokaz KIKA na wiekszej mapie

GIMNAZJUM/LICEUM

ścieżka: Filmowy obraz świata - Francja

Film jest bez wątpienia oknem na świat. Medium, które w przystępny sposób przybliża nam język i obyczaje innych narodów. Ścieżka: Filmowy obraz świata powstała z myślą o uczniach uczących się w klasach z poszerzonym językiem francuskim, angielskim i niemieckim. Proponowane filmy opowiadają o historii i kulturze tych krajów a ponadto są świetnym sposobem na pogłebienie znajomości języka.

Lekcja 1: BARWY FRANCJI

Amelia

AMELIA | Le Fabuleux destin d'Amelie Poulain,
reż. Jean-Pierre Jeunet, Francja/Niemcy 2001, 120'

Amelia jest nieśmiała. Pracuje w kawiarni i wynajmuje mieszkanie w dzielnicy Montmartre. Chcąc sprawić, by inni poczuli się bardziej szczęśliwi, wymyśla wiele misternych intryg, np. próbuje odnaleźć dorosłego właściciela pudełka z dziecięcymi zabawkami, które znajduje w swoim mieszkaniu, obmyśla genialny plan, by rozbawić ojca, kradnąc jego ulubionego krasnala ogrodowego. Przyjdzie jednak moment, kiedy Amelia będzie musiała zająć się własnym losem i własnym szczęściem. Znajdzie miłość w równie nieśmiałym jak ona młodym Nino.

Lekcja 2: PARYŻ - STOLICA ŚWIATA

Niebo nad Paryżem

NIEBO NAD PARYŻEM | Paris,
reż. Cedric Klapisch, Francja 2008, 130'

Pierre ma swój świat, swoje szaleństwa, pragnienie bycia kochanym i... jest Francuzem. Kiedy jego życie gwałtownie się zmienia ucieka w rytm swojego miasta - Paryża. Na nowo odkrywa urok paryskich zaułków, nieznaczących kawiarenek, które tak wiele mówią, parków i mieszkańców Miasta nad Sekwaną. Niespodziewanie zaczyna dzielić z przypadkowymi ludźmi radości i kłopoty. To dzięki nim odnajdzie siebie i pozna prawdziwy smak życia.

Lekcja 3: EDITH PIAF - HISTORIA SŁAWY

Niczego nie żałuję - Edith Piaf

NICZEGO NIE ŻAŁUJĘ - EDITH PIAF | La mome,
reż. Olivier Dahan, Francja 2007, 140'

"Całe jej życie to zemsta za upiorną młodość", mawiał jej przyjaciel, dyrektor Olimpii, Bruno Coquatrix. Jej matka, pochodząca z Kabylii (Algieria), nie chce o niej słyszeć, a ojciec nie może się nią zajmować. Mała Edith Giovanni Gassion spędza pierwsze lata życia u babki, właścicielki podejrzanego hoteliku w Normandii, dopóki ojciec, wędrowny „człowiek-guma” nie zabierze jej w trasę, by zbierała pieniądze pod koniec jego występów. Niezwykły los tej maleńkiej kobiety, która stała się największą damą francuskiej piosenki.

Lekcja 4: JĘZYKOWE NIEPOROZUMIENIA - DIALEKTY LOKALNE

Jeszcze dalej niż północ

JESZCZE DALEJ NIŻ PÓŁNOC | Bienvenue chez les Ch'tis,
reż. Dany Boon , Francja 2008, 106'

Philippe Abrams, szef urzędu pocztowego w Prowansji, dostaje nakaz przeniesienia się do Bergues, małego miasteczka położonego na zimnej i deszczowej północy Francji. Philippe jedzie sam, rodzina zostaje w Prowansji. Ku jego wielkiemu zaskoczeniu, miasteczko okazuje się urokliwe, a mieszkańcy – gościnni i sympatyczni. Znajduje nawet przyjaciela – to listonosz i miejscowy dzwonnik, rozdarty pomiędzy wymaganiami zaborczej matki a miłością koleżanki z pracy.

Lekcja 5: SŁODKO-GORZKIE KINO PRAWDZIWE.

Nietykalni

NIETYKALNI | Intouchables,
reż. Olivier Nakache, Eric Toledano, Francja 2011, 112'

Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która uczyni ich... nietykalnymi!