Formularze do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy (pdf)

Daty i godziny projekcji:

Proponowane przez nas terminy spotkań prześlemy Państwu w odpowiedzi na zainteresowanie udziałem w programie.
Istnieje możliwość indywidualnego doboru terminów spotkań przy odpowiedniej ilości uczestników.

Cennik:

Karnet - 5 spotkań w cyklu: 50 zł

Zgłoszenia:

Joanna Łuniewicz
tel: 694 888 375
e-mail: joanna@kinozklasa.edu.pl

Miejsca projekcji:

Kino Agrafka


Wyświetl większą mapę

Kino KIKA


Pokaz KIKA na wiekszej mapie

GIMNAZJUM/LICEUM

ścieżka: Kino interdyscyplinarne - filmy o sztuce

Film znakomicie nadaj się do pokazywania i upowszechniania innych trudniej dostępnych form artystycznej aktywności ludzi. Zebrane przez filmy to jedne z bardziej udanych prób pokazania ich na ekranie. Zarówno dokumentalne jak i fabularne wypowiedzi twórców poszerzą wiedzę młodych ludzi o sztuce i jej wartości.

Lekcja 1: STREET ART - WSPÓŁCZESNA FORMA MALARSTWA

Wyjście przez sklep z pamiątkami

WYJŚCIE PRZEZ SKLEP Z PAMIĄTKAMI | Exit Through the Gift Shop,
reż. Banksy, USA/Wlk. Brytania 2010, 87'

Banksy to sławny graficiarz, którego dzieła można zobaczyć na całym świecie. Film opowiada o tym, jak ekscentryczny właściciel sklepu i francuski filmowiec-amator próbowali odnaleźć i zaprzyjaźnić się z Banksym.

Lekcja 2: MUZYKA ROCKOWA - NA LEGENDĘ TRZEBA ZAPRACOWAĆ

Będzie głośno

BĘDZIE GŁOŚNO | It Might Get Loud,
reż. Davis Guggenheim, USA 2008, 97'

Twórcom kina rzadko udaje się przebić przez pełną splendoru otoczkę życia legend rocka. Zdobywca Oscara Davis Guggenheim (Niewygodna prawda) prezentuje osobiste relacje przedstawicieli trzech pokoleń wirtuozów gitary elektronicznej: The Edge’a (U2), Jimmy’ego Page’a (Led Zeppelin) i Jacka White’a (The White Stripes). Będzie głośno pozwala zobaczyć, jak każdy z nich wypracował swoje unikalne brzmienie i styl gry na ulubionych instrumentach, czyli najprzeróżniejszych wersjach gitary. Film skupia się na muzycznym buncie artystów, ukazuje ważne dla nich miejsca, a także niecodzienne dyskusje na temat sposobów i powodów komponowania oraz grania. Widzowie stają się świadkami intymnych chwil, mają też okazję usłyszeć nowe utwory trzech bohaterów. Punktem wyjścia akcji jest dzień, w którym Jimmy Page, Jack White i The Edge po raz pierwszy spotkali się, żeby rozmawiać, wzajemnie się uczyć i grać.

Lekcja 3: MALARSTWO WSPÓŁCZESNE - DROGA NA SZCZYT

Pollock

POLLOCK | Pollock,
reż. Ed Harris, USA 2000, 122'

Historia życia i twórczości Jacksona Pollocka, amerykańskiego malarza, współtwórcy tzw. Szkoły Nowojorskiej oraz ekspresjonizmu abstrakcyjnego, artysty, którego największym pragnieniem było zespolenie w jedno płótno, energii psychicznej i energii ciała.

Lekcja 4: FOTOGRAFIA - W ŚWIETLE JUPITERÓW

Annie Leibovitz: życie w obiektywie

ANNIE LEIBOVITZ: ŻYCIE W OBIEKTYWIE | Annie Leibovitz. Life Through A Lens,
reż. Barbara Leibovitz, Francja 1995, 112'

Annie Leibovitz – jedna z najsłynniejszych i najbardziej znanych artystek fotografików na świecie. Twórczyni intymnych i bardzo osobistych sesji największych gwiazd. Autorka zdjęć, które przeszły do historii, takich jak: ostatnia sesja Johna Lennona i Yoko Ono zrobiona w dniu śmierci artysty czy kontrowersyjna i prowokacyjna sesja Demi Moore w ciąży.

Lekcja 5: PERFORMANCE

Marina Abramovic: The Artist Is Present

MARINA ABRAMOVIĆ: ARTYSTKA OBECNA | Marina Abramovic: The Artist Is Present,
reż. Matthew Akers, USA 2012, 99'

Twórczość Mariny Abramović jest związana w dużej mierze z miejscem jej pochodzenia, sytuacją na Bałkanach i z doświadczeniem XX wieku. Prace wideo często połączone są z aktywnością performance, w którym ciało artystki jest podstawowym medium i jednocześnie częstym tematem (body art). Głównym wątkiem dokumentu jest przeprowadzany przez artystkę performance. Przez trzy miesiące Marina ma siedzieć bez ruchu na krześle i przyglądać się siadającym naprzeciw niej zwiedzającym.